Një emër shumë surprizë ishte ai i Bledi Çuçit si Ministër i Brendshëm pas largimit të Sandër Lleshajt, i cili u tërhoq pas një sërë protestash masive për ekzekutimin e Klodian Rashës nga një efektiv të ‘Shqiponjave’. Në studion e ‘Open’, për herë të parë ai ka rrëfyer arsyet që e bënë të habitej aq shumë, kur dëgjoi se kryeministri Edi Rama e kishte emëruar si Ministër të Brendshëm. Çuçi tha se ai tashmë është aty ku është, dhe të tjerët mund të thonë ç’të duan.

“Unë nuk e prisja, sepse kisha disa projekte në zhvillim si Ministër i Bujqësisë dhe befasia ishte shumë e madhe. Nuk ka asgjë të jashtëzakonshme. Në një ekip, trajneri mund të ndryshojë pozicionet e lojtarëve.

Unë jam atje, le të thonë çfarë të duan. Unë jam aty, befasia erdhi për shkak të asaj që thashë, isha në grumbullimin e disa projekteve të mëdha në Ministrinë e Bujqësisë”, përfundoi Çuçi.

GIF Image

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here