Albania a terminat la scorul 0-3, meciul amical jucat contra Chilei, pe stadionul “Ennio Tardini” din Parma. Selectionata pregătită de Sylvinjo a jucat primul meci amical pe 22 martie, contra Chilei, la Parma. Golurile meciului au fost marcate în prima si a doua repriză. Întâi Edouardo Vargas a deschis scorul în minutul 19, apoi Bolados a marit rezultatul în minutul 83 si echipa din Chile a mai semnat în minutul 92. Albania și Chile nu s-au mai întâlnit, acesta a fost primul meci intre cele doua echipe. Antrenorul Sylvinjo a decis că în acest meci sa aiba încredere mai ales în jucătorii cu care s-a confruntat în calificări, cu mici mișcări în formație. Activarea lui Rei Manaj din primul minut a servit ca un test care va fi important pentru a vedea cum se va încadra în schemele echipei.