GOOOOL Albania! Nedim Bajrami egalează scorul în partida cu Cehia!Provocarea de la „Fortuna Arena” dintre Cehia și Albania s-a încheiat la egalitate 1-1. Gruparea unde face parte Albania este condusă de Cehia cu 8 puncte, în timp ce duminică pe „National Arena”din Tirana va mai juca o partidă, cea împotriva Poloniei de la ora 20:45. După o primă repriză adormită, provocarea a izbucnit în a doua. Localnicii au început cu presiune mare, găsind drumul spre fileu la 15 minute după revenirea pe terenul de joc, dar inspirația pentru Albania a fost mijlocașul Nedim Bajrami care a aprins petrecerea roș-negru de pe stadionul din Praga cu un super gol. Mii de albanezi de pe scări au izbucnit în momentul realizării fantastice a mijlocașului. 7 minute în plus într-o provocare nesfârșită, dar scorul de 1-1 a rămas neschimbat până la final. Un punct foarte valoros pentru roș-negri, pe un teren dificil Albania a reușit să păstreze această egalitate cu fanatism până la final, roș-negru urcă la cota de 7 puncte și menține pozițiile pe locul doi al clasamentului, în ciuda victoriei Poloniei cu 1-0 cu Insulele Feroe.