O altă medalie de aur pentru Albania, Kreshnik Leka este declarat campion european la haltere. Albania trece printr-unul dintre momentele de aur în competițiile europene. O altă medalie de aur vine în Albania:Kreshnik Leka a fost declarat campion european la haltere. După Luiza Gega, un alt sportiv ridică steagul roșu-negru ca câștigător în competițiile europene.
Kreshnik Leka a fost declarat campion european, primind o medalie de aur la Campionatul European, Masters de Haltere, care are loc în Polonia.
Leka a fost declarat campion ridicând cu succes 115 kg.
Lekat este șeful Clubului Multisport Teuta și a concurat la categoria 96 kg, cu vârsta cuprinsă între 45 și 49 de ani.
Între timp, Luiza Gega a câștigat medalia de aur la Campionatul de atletism care a avut loc la Munchen. A fost declarată campioană europeană la proba de 3.000 de metri cu obstacole.