Kreu SOCIALE

SOCIALE

Moti do të përkeqësohet! Drejtoria Detare nxjerr njoftimin e rëndësishëm

Drejtoria e Përgjithshme Detare apelon ndaj të gjithë subjekteve që ushtrojnë veprimtari në bregdet, që të kenë kujdes të shtuar, pasi moti do të...

Bilanci/Numri i të shtruarve mbetet i qëndrueshëm

Ditët e fundit, numri i të shtruarve në 4 spitalet Covid, sipas Ministrisë së Shëndetësisë, paraqitet i qëndrueshëm. Në 24 orët e fundit janë kryer 2165...

Emigrantët nuk tremben nga koronavirusi, shqiptarët vijnë të festojnë në atdhe

Festat e fundvitit kanë sjellë një bum qytetarësh në të gjitha pikat hyrëse dhe dalëse të Shqipërisë. Pavarësisht situatës së pandemisë dhe ndonëse shifrat...

Nismë e re për mësimin online, “Digjitalizo një nxënës” me ide konkrete

Parlamenti Rinor ka hedhur një ide interesante për t’u ardhur në ndihmë të gjithë nxënësve, në kohën kur mësimi në shkolla zhvillohet i alternuar...

“Festë në çdo lagje të Tiranës”, Veliaj zbulon surprizën e madhe që po përgatitet natën e ndërrimit të viteve

Nata e ndërrimit të viteve do jetë shumë më ndryshe nga vitet që kemi lënë pas, pasi si pasojë e pandemisë Komiteti i Ekspertëve...

Pandemia/Ambasada turke jep njoftimin e rëndësishëm për shqiptarët

Turqia ka shtrënguar masat në lidhje me pandeminë. Duke nisur nga 28 dhjetori, kushdo që udhëton me avion në Turqi, do i duhet të...

Shqipëria “në gjumë” prej orës 20:30. Policia e Shtetit kalon në shërbim të përforcuar

Pandemia e koronavirusit ka ndikuar në tërë rrjedhën e jetës, sikundër ishte njoftuar më herët nga Komiteti Teknik dhe Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu....

Ekspertja e ISHP: Vaksinimi nga Covid-19 në Shqipëri në periudhën janar-mars 2021

Ekspertja Silvia Bino, nga Instituti i Shëndetit Publik, ka zbuluar se vaksinimi në Shqipëri do të fillojë në tre mujorin e parë të vitit...