Kreu AKTUALITET

AKTUALITET

E trishtë/Sportisti shqiptar ndërron jetë papritur në moshën 24-vjeçare

Sporti shqiptar është tronditur sot nga lajmi i trishtë i ndarjes nga jeta në moshën 24-vjeçare i notarit Klavio Meca. Klavio ka nderuar Shqiperinë...

Vaksinat përmbajnë xhelatinë derri/Komuniteti mysliman në Bosnje Hercegovinë marrin vendimin ekstrem

Pak ditë më parë qarkulloi lajmi në mediat e huaja se vaksina e Covid 19 shkakton efekte anësore tek njerëzit që kanë kryer ndërhyrje...

Numri i të infektuarve pëson ulje, por numri i viktimave mbetet i lartë. MSH: Festoni me familjen tuaj!

Shifrat e të infektuarve dhe pacientëve që kanë humbur betejën me Covid-19 janë të luhatshme. Në 24 orët e fundit 9 persona kanë humbur...

Rama premton mbërritjen e dozave të para shumë shpejt

Në ditën e Krishtlindjes, kryeministri Edi Rama ka premtuar se dozat e para të vaksinës anticovid, do të mbërrijnë në fillim të 2021. Rama...

Vaksina anti-COVID/Rama: Për Ballkanin Perëndimor do jepen tepricat

Një debat i fortë është krijuar kohët e fundit ndërmjet qeverisë dhe opozitës për marrjen e vaksinës ndaj koronavirusit. Komiteti Teknik ka dhënë edhe...

Çuçi: U habita kur Rama më bëri Ministër të Brendshëm

Një emër shumë surprizë ishte ai i Bledi Çuçit si Ministër i Brendshëm pas largimit të Sandër Lleshajt, i cili u tërhoq pas një...

Ekspertët japin alarmin: Fëmijët janë më të rrezikuar nga mutacioni i ri

Fëmijët janë më të ndjeshëm nga mutacioni, se sa nga virusi COVID-19. Në këtë përfundim kanë arritur ekspertët britanikë, të cilët kanë deklaruar se...

Mutacioni i ri që ka pësuar Covid-19/ OBSH: Nuk është vdekjeprurës

Versioni i ri i Covid, ka detyruar izolimin nga Britania e Madhe, një prej tyre edhe Shqipëria e cila vendosi masa kufizuese. Në Britaninë...