14.5 C
Tirana
Friday, March 24, 2023
Tel: 0693049779

Ekspertja e ISHP: Vaksinimi nga Covid-19 në Shqipëri në periudhën janar-mars...

0
Ekspertja Silvia Bino, nga Instituti i Shëndetit Publik, ka zbuluar se vaksinimi në Shqipëri do të fillojë në tre mujorin e parë të vitit...

Mblidhet Komiteti Teknik i Ekspertëve/Shtrëngohen masat, hyjnë në fuqi në 24...

0
Edhe Shqipëria ka ndërmarrë në prag të festave kufizime të orareve të lëvizjes, reduktim të shërbimeve dhe anulim fluturimesh për linjat ajrore. Në daljen e...

Qeveria akordon fondin, policët marrin dietat e munguara prej 1 viti

0
Prej muajit janar të këtij viti, asnjë efektiv policie nuk kishte marrë dietat që u takojnë sipas ligjit. Një lajm i mirë vjen për...

Javën e ardhshme nis shpërndarja e shpërblimit për pensionistët

0
Pavarësisht gjendjes në të cilën ndodhet vendi pas tërmetit shkatërrimtar dhe koronavirusit vdekjeprurës, kryeministri Rama konfirmoi më herët se është vendosur që të moshuarit...

Ndryshon protokolli/Testi i antigenit kryhet 5 ditët e para të sëmundjes....

0
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, njoftoi në një deklaratë për mediat se Shqipëria ka siguruar 100 mijë teste të shpejta për Covid-19. Nga dita e...

Pandemia/ Manastirliu: 368.000 vaksina kundër gripit do të jenë falas

0
Pandemia e COVID-19 e ka vështirësuar edhe më shumë sezonin e sivjetshëm të gripit. Mesazhi që vjen nga Ministria e Shëndetësisë është vaksinimi, për...