14.5 C
Tirana
Friday, March 24, 2023
Tel: 0693049779

Mutacioni i ri që ka pësuar Covid-19/ OBSH: Nuk është vdekjeprurës

0
Versioni i ri i Covid, ka detyruar izolimin nga Britania e Madhe, një prej tyre edhe Shqipëria e cila vendosi masa kufizuese. Në Britaninë...

‘Zonë e kuqe’/Ky është vendi që ka më shumë të prekur...

0
Tirana mbetet edhe qyteti me më shumë të infektuar dhe humbje jete, pasi 7 nga 8 viktimat e 24 orëve të fundit ishin nga...

Shuhen shpresat, Italia në izolim mbarëkombëtar gjatë festave të fundvitit

0
Një tjetër izolim vjen për Italinë, dhe kjo ishte e pritshme duke iu referuar shifrave në rritje të të infektuarve. Ndodhur në këto kushte,...

Pushimet e fundvitit më 24 dhjetor/Kushi njofton datën e nisjes së...

0
Për shkak të situatës së rënduar me pandeminë, institucionet në vend kanë marrë vendime konktete lidhur me vijueshmërinë. Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka...

Shqipëri-Rumani/Mircea Perpelea përfundoi misionin diplomatik, por la gjurmë të thella

0
Nga: Marsela SINANI Shkëlqesia e Tij, z. Mircea Perpelea, ambasadori i Rumanisë në Republikën e Shqipërisë, nga muaji korrik i vitit 2016, deri në vitin...

Çuçi ministër i Brendshëm, Rama çon Ikonomin te Bujqësia

0
Kryeministri Edi Rama zbuloi pas gjashtë ditësh pritje, emrin e ri të ministrit të Brendshëm, Bledi Çuçin. Milva Ikonomi do të zërë vendin e...

“Rrezikohemi nga një valë e tretë”, thirrja e fortë nga OBSH-ja

0
Shumë shtete i janë rikthyer një izolimi të dytë, jo aq të fortë sa kaloi në pranverë. Shkollat janë mbyllur, po kështu edhe bizneset....

Lajm i shkëlqyer për të mposhtur virusin, vaksinimi para fundit të...

0
Me shumë mundësi qytetarët evropianë do të vaksinohen kundër COVID-19 përpara fundit të vitit. Agjencia Evropiane e Barnave bën të ditur se do të...

Dëmet nga protesta, Biblioteka Kombëtare mbyllet përkohësisht

0
Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë është mbyllur përkohësisht, për shkak të dëmeve të shkaktuara gjatë protestës në datën 10 dhjetor. Në njoftimin zyrtar të Bibliotekës...

Dita e tretë e protestës për Klodian Rashën/Mesazhet nga ndërkombëtarët

0
Sot është dita e tretë e protestave për vrasjen e Klodian Rashës, nga efektivi i policisë. Mes protestuesve dhe policëve ka pasur përplasje, ku...